Vtelensko-Strašnovský SK

 

Sloučení SK Jizerní Vtelno a SK Strašnov. Dne 10.8.1946 se na mimořádné valné hromadě konané v hostinci p. Solníka domluvilo sloučení klubů SK Jizerní Vtelno a SK Strašnov (Pozn. Již dříve byly zřejmě sloučeny kluby z Jizerního Vtelna a Pískové Lhoty).Nově založený klub nesl jméno VTELENSKO-STRAŠNOVSKÝ SK.Výbor byl stanoven v tomto složení: předseda – Sajdl V. (Jiz. Vtelno),pokladník – Vojáček J. (Jiz. Vtelno), zapisovatel – Řípa Fr. (Jiz. Vtelno), jednatel – Čančík Jos. (Strašnov), 1. m. př. – Čančík Jan (Strašnov),2. m. př. – Herman Jos. (P. Lhota),Trenér – Sládeček K. (Zámostí), Správce inventáře – Eder Karel (Zámostí). Hrací plocha byla stanovena na místě, kde dosud hráli své domácí zápasy hráči SK Jizerní Vtelno, a to na louce v Zámostí (Pozn. Tuto louku daroval klubu SK Jizerní Vtelno v březnu 1946 p. Šimonek).

Sezóna 1946/47

Výsledky sezóny: 5. místo (1. zápas k dobru – v případě vítězství v Č.Dubu obsadíme 2. místo).Klub sehrál 13 zápasů (6 přátelských, 7 mistrovských) 5 výher, 3 remízy, 5 proher – skóre 43:33.Hráči: Linhart Jos. (8z. 15g.), Linhart K. (10z. 8g.), Pelc Z. (10z. 7g.), Horáček L. (12z. 5g.), Špicar (2z. 2g.), Žák (4z. 2g.), Balšánek (11z. 2g.), Sajdl (2z. 1g.), Šubrt Vl. (12z. 1g.), Kučera J. (13z.), Šulc (12z.), Čech (10z.), Davídek (10z.), Čančík (8z.), Grůša (8z.), Vaclík (4z.) Horáček Vl. (2z.)

Sestava z přátelského utkání SK Brodce – Vtelensko-Strašnovský SK (18.8.1946) - Horáček – Kučera – Čech – Davídek – Šulc – Šubrt – Linhart – Linhart K. – Grůša – Pelc – Balšánek (náhradníci: Čančík, Horáček, Taclík).

Sezóna 1947/48

6.4.1947 Sestava z přátelského utkání SK Mšeno – Vtelensko-Strašnovský SK - Horáček – Kučera – Šubrt – Čech – Šulc – Taclík – Balšánek – Linhart – Linhart K. – Franc – Hrynčuk (náhradníci: Čančík, Davídek).

8.6.1947 mistrovský zápas SK Bezno – Vtelensko-Strašnovský SK Sestava 1.A mužstvo: Černý, Kučera, Motyčka, Šubrt, Balšánek, Linhart, Špicar, Krejčí, Ouředník, Smetana, Mach, Vrána, Šulc. Sestava dorost :Sládeček, Janoušek, Zajíček, Balšánek, Šuvarina, Balšánek, Herman, Hamala, Novotný, Ďurech, Šulc, Baboň, Zajíček.

24.9.1947 -  5. mistr. zápas SK Bělá p. Bezdězem – Vtelensko-Strašnovský SK: výsledek 1:2 – v tab. 3. místo

Sestava 1.A mužstvo: Černý, Kučera, Šubrt, Smetana – Šulc – Čech – Pelc – Linhart K., Linhart Jos. – Ouředník – Davídek (Náhradník: Čančík Jos.)

Sestava dorost (2. mužstvo):Sládeček K.ml., Pajkrt – Síta V., Krejčí, Homala – Horáček J., Sajdl V. – Ďurech – Šulc V. – Novotný – Horáček Vlad. (Náhradníci: Herman Jiří, Herman Jos.)

5.10.1947 - 6. mistr. zápas Řepov – Vtelensko-Strašnovský SK: výsledek: 0:2 (Branky: Ouředník, Pelc)

Sestava + tehdejší tradiční rozestavení 2-3-5:

football formationsfootball formationsPovolen přestup hráče Uhlík Karel do SK Dubá (přestup. částka 1500kč)

12.10.1947 - 7. mistr. zápas Vtelensko-Strašnovský SK – SK Dubá: výsledek: 4:1

Stížnosti hostů na přehnaně agresivní hru domácích a ovlivnění zápasu ze strany rozhodčího! Protesty nebyly uznány a byl potvrzen výsledek utkání.

Sestava 1.A mužstvo:Černý – Kučera, Šubrt – Smetana, Šulc Jos., Čech Vác. – Pelc Zd., Linhart K., Linhart Jos., Ouředník, Balšánek Jos. (Náhradník: Čančík Jos., Horáček St., Horáček Vladimír)

Sestava dorost (2. mužstvo):Sládeček K.ml., Síta V., Krejčí, Sajdl V., Ďurech, Novotný, Horáček Vlad., Herman Jiří, Herman Jos., Veškrna, Rousek

19.10.1947 - 8. mistr. zápas SK Mšeno – Vtelensko-Strašnovský SK: výsledek: ? : ?

Sestava 1.A mužstvo:Černý – Kučera, Šubrt – Smetana, Šulc Jos., Čech Vác. – Pelc Zd., Linhart K., Linhart Jos., Ouředník, Balšánek Jos.  (Náhradník: Čančík Jos., Horáček St., Horáček Vladimír)

Sestava dorost (2. mužstvo):Sládeček K.ml., Krejčí Jiří, Sajdl V., Ďurech, Novotný, Horáček Vlad., Herman Jiří, Herman Jos., Rousek, Kvapil Jiří, Šulc Vl., Horáček Jos., Čančík J.

26.10.1947 - 9. mistr. zápas Vtelensko-Strašnovský SK – SK Kněžmost:výsledek: ? : ?

Sestava 1.A mužstvo:Černý – Kučera, Šubrt – Smetana, Šulc Jos., Čech Vác. – Pelc Zd., Linhart K., Linhart Jos., Ouředník, Balšánek Jos. (Náhradník: Čančík Jos., Horáček St., Horáček Vladimír, Síta V, Davídek A.)

29.10.1947 – konec podzimní části sezóny  Vtelensko-Strašnovský SK - 3. místo 12 bodů (1. místo SK Bělá p. Bezdězem)

1)  Odesláno přání klubu SK Bělá k jejich umístění v tabulce a také poděkování skupině rozhodčích za vzorné řízení mistrovských zápasů v podzimní sezóně.

2)  Byly probrány všechny hráčské průkazky z důvodu:

  •      - Náš klub jako příslušník II. třídy má nárok na 45 registrovaných hráčů (za tyto hráče župa (nyní fotbalový svaz – fotbalová asociace) platí poplatky).
  •      - Byli vybráni hráči, kteří pro náš klub nepřicházejí v úvahu, vzhledem k jejich věku, nebo k již dřívějšímu zanechání sportovní činnosti:
  •        Václav Bernard, Štěpán Bolyz, Václav Čermák, Alois Herman, Jaroslav Jelínek, Jaroslav Kott, Miroslav Kubín, Jan Mašek, Václav Mareček, Zdeněk 
  •        Melichar, František Novotný, Václav Novotný, Jaroslav Kubeš, Ladislav Pavelka, Ladislav Štěpánek František Šumpík, Stanislav Pikák, Josef Vácha, Karel Valenta

3)  Jako náhradu za vyřazené hráče, jsme získali 15 mladých hráčů dorostenecké kategorie nově registrovaných za náš klub, kteří mají předpoklady k tomu, aby  v budoucnu nastupovali za 1.A mužstvo.

10.1.1948 II. Všesportovní ples konaný v sokolovně v Krnsku. Hudba – Orchestr tempo s kapelníkem p. Sobotkou z Bakova    

17.3.1948 byl ustaven akční výbor Sportovního klubu Vtelensko-Strašnovského

složení akčního výboru:   předseda – Sajdl Václav (Jiz. Vtelno čp.4),1. místopředseda – Herman Josef (P. Lhota čp.29), 2. místopředseda – Kučera Jaroslav (Zámostí čp.61),pokladník – Horák Josef (Jiz. Vtelno čp.74), jednatel – Čančík Josef (Ml. Boleslav čp.208/IV.), zapisovatel a matrikář – Čančík František (Zámostí čp.64), členové výboru:   Smetana Stanislav (Zámostí čp.) (revizor účtu),Linhart Josef (P. Lhota čp.30) (revizor účtu), Horáček Vladislav (P. Lhota čp.1) (správce invet.), Bříška Bedřich (Zámostí čp.65) (vedoucí dorostu),Eder Karel (Zámostí čp.61), Špicar Stanislav (Jiz. Vtelno čp.1), Štrombach Antonín (Jiz. Vtelno čp.107), Šulc Josef (Jiz. Vtelno čp.23) (trenér 1.A mužstva), Sládeček Karel (Zámostí čp.42)

Nový přestupní řád:

Je třeba vyměnit a obnovit registrační průkazy starší než 6 let. Hráč, který nebude chtít průkaz obnovit, nebude moci 1 měsíc nastoupit za žádný z klubů, a poté bude moci odejít téměř bez náhrady.Hráč, který podepíše přestupní lístky jinému klubu, nesmí za tento klub nastoupit jeden měsíc od data podpisu. Stávajícímu klubu náleží odměna 30kč/měsíc, nejvíce však za poslední 3 roky hráčova působení v klubu.(Pozn. V březnu 1948 bylo budováno dřevěné zábradlí kolem hrací plochy.)

11.4.1948 - 1. jarní mistr. zápas Vtelensko-Strašnovský SK – SK Meteor Čejetičky: výsledek: 1:7

Nominace 1.A mužstva: Černý, Kučera, Šubrt, Smetana, Čech Vác., Pelc Zd., Linhart K., Linhart Jos., Ouředník, Balšánek Jos., Davídek A., Žák Zd., Krejčí, Pajkrt, Kvapil

18.4.1948 - 2. jarní mistr. zápas Předměřice – Vtelensko-Strašnovský SK: výsledek: 1:7

Nominace 1.A mužstva: Horáček St., Černý, Kučera, Šubrt, Smetana, Čech Vác., Šulc Jos., Sajdl V., Linhart K., Linhart Jos., Balšánek Jos., Davídek A., Žák Zd., Krejčí, Pajkrt, Novotný