1. rozdělení klubu

 

Mezi léty 1928-30 došlo díky velkému nárůstu zájmu o fotbal a tím i ke značnému zvýšení hráčů v naší lokalitě k rozdělení klubu Sparta Krnsko na SK Písková Lhota, SK Strašnov a SK Jizerní Vtelno.Za jednotlivé týmy nastupovali tito hráči pod patronací těchto funkcionářů:

 SK Písková Lhota

Vedení klubu:  předseda – Outeřický Jos. , jednatel – Herman Fr., pokladník – Chlupáč Lad., členové výboru –   Chlupáč V., Šuvarina Jos., Antoš K., Starý K., Bauma Jos., Dytrych, Ježek Jos.

 Hráči: 

Řípa Fr., Herman Jos., Síta V.(kapitán), Čermák Fr., Herman Alois, Nejedlý, Tichý Jos., Šnýdr Jar., Pospíšil, Tošovský Bohúš, Semián, Horák Slávek, Slanina Lad., Lochman Fr., Dvořák, Šultés, Valenta K., Balšánek Alois, Líman K., Procházka, Karpa, Antoš K., Grünburg Jiří.

 

 

Bohužel poškozená fotografie SK Písková Lhota r.1932

 

Hřiště a zázemí:

 

Hrálo se na hřišti za hájovnou, kabina byla v hospodě „Na Vyhlídce“ u Hercíků. Hřiště nevyhovovalo rozměry, a proto se klub přestěhoval na kondrbálek na pole, které bylo pronajato od p. Sajdla z Jiz. Vtelna. Pronájem obsahoval také šatny v hospodě „Na Písku“.

 

Zápasy, které klub hrával, byly v té době hojně navštěvované a také velmi rušné. Pochopitelně nejvíce divácky atraktivní bývaly derby zápasy s Jizerním Vtelnem. Mužstvo SK Písková Lhota hrálo ve třetí třídě, kde se ze 14ti účastníků umisťovalo tradičně ve středu tabulky. Klub se v důsledku 2. sv. války po roce 1939 rozpadl.

 

SK Strašnov

 

Vedení klubu:  Čančík Fr., Čančík Jos., Vondráček Jos., Vítek        

 

Hráči:

 

Čančík Jos., Kučera Jos., Motyčka Jos., Kučera Jar., Grůša, Herman Štěpán, Povolný K., Smetana St., Doškář, Balšánek Jos. a další.

 

Hřiště a zázemí:

 

Zde se hrálo také na kdejakém plácku, který se v tu chvíli naskytl, nebo na poli po žních, až bylo získáno hřiště na poli p. Němečka pod „Cihelnou“.

 

SK Jizerní Vtelno

 

Vedení klubu:  

 

                        předseda – Křováček Jan

 

                        jednatel – Sajdl V.

 

                        pokladník – Vojáček Jos. 

 

Hráči:

 

Vojáček Jos., Vojaček Fr., Kott, Tůma Vác., Sunek J., Hluchý Ludvík, Šulc Jos., Špicar St., Bříška Béda, Linhart, Šubrt Rud., Jonáš Štěpán, Doležal Jan, Kubín, Nežerka, Charvát Jos. a další.

 

 

Fotografie týmu SK Jizerní Vtelno r.1936

 

Hřiště a zázemí:

 

Nejprve se hrálo „U staré hory“, pak ve staré cihelně, kde je nyní zahradnictví Chvojka, až nakonec vzniklo hřiště za humny za Křováčkovými.

 

SK Jizerní Vtelno mělo velice kvalitní mužstvo stejně jako většina okolních týmů z Bezna, Chotětova, Krp, Horek, Luštěnic a Strašnova. Zápasy měly vždy šťávu a vysokou úroveň. Nejvíce to ve vesnicích žilo při turnajích. To se kolem hřiště sešlo obyvatelstvo z okolních vesnic, hudba vyhrávala a návštěvníci se do sytosti bavili.

 

Vlivem války se rozpadlo také SK Jizerní Vtelno, které se však později dalo opět dohromady a následovalo opětovné sloučení s SK Strašnovem – vznikl tak Vtelensko-Strašnovský SK.