Prvopočátky klubu

Psal se rok 1922, když byly v krneckém okolí položeny základy krásné a již tehdy velmi masové hry zvané "FOTBAL" Pod původním názvem SPARTA KRNSKO se hrálo na louce, kde je nyní hlavní hrací plocha, dále pak ve Vranově mezi lesy, a nebo na paloucích u "Malé Leči".Zpočátku nebyla organizována žádná soutěž - fotbaloví nadšenci hrávali většinou pouze po sklizníchKolem roku 1928-1930 nastal velký nárůst zájmu o hru, což vedlo k založení samostatných klubů v Pískové Lhotě, Jizerním vtelně a na Strašnov Všechny tři kluby z "KRNECKÉ" líhně disponovaly v této době kvalitním hráčským zastoupením, přičemž nastupovaly v jedné z několika skupin tehdejší III.třídy, která odpovídá současnému Okresnímu přeboru.Na venkovní zápasy se jezdilo na kolech, a to až do Bělé pod Bezdězem, či Mšena atd Prvními hráči, kteří nastupovali za náš klub, byli: v brance Křováček Vl., dále pak Sládeček Lad., Hendrych Jar., Tureček J., Jizerský, Tomášek Adolf, bratři Řípovi, Kuchta, Vrbata O své vzpomínky na prvopočátky našeho klubu se při 65. výročí jeho založení podělil p. František Řípa Za tyto cenné informace mu vřele děkujeme